WYNIKI

XIII edycji WMC

„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” dla uczniów klas IV-VI

LAUREACI (147-128 punktów)

1.

Cieślińska Paulina

SP nr 31 w Gdyni

145

2.

Postiglione Flavio

ZSP Siemianice

145

3.

Walkusz Zofia

SP nr 2 Sierakowice

145

4.

Jańczak Franciszek

ZSP Siemianice

144

5.

Pieleszek Amelia

SP Jezuitów w Gdyni

144

6.

Albecki Tymoteusz

ZSP nr 2 Reda

143

7.

Wypiór Krzysztof

SP 1 Orzesze

143

8.

Bogdanowicz Iga

SP 1 Orzesze

142

9.

Jankowska Karolina

II SSP STO Gdańsk

142

10.

Lange Mikołaj

SP w Bolszewie

142

11.

Nastały Kordian

NAJA Szkoła Prywatna SP Wejherowo

142

12.

Klimczyk Miłosz

SP Potęgowo

141

13.

Klimek Amelia

SP 88 Gdańsk

141

14.

Placha Marcelina

SP Potęgowo

141

15.

Reszke Martyna

SP 9 Wejherowo

141

16.

Sołtys Jakub

SP Gowino

141

17.

Walczok Aleksandra

SP 1 Orzesze

141

18.

Miłkowski Jakub

PSP nr 1 Starogard Gdański

140

19.

Iwańca Łucja

II SSP STO Gdańsk

139

20.

Kostuch Tomasz

SP 2 Sierakowice

139

21.

Zmuda Trzebiatowska Weronika

SP w Brzeźnie Szlacheckim

139

22.

Bisewski Jarosław

SP w Jastrzębiej Górze

138

23.

Łosin Nikodem

Amerykańska SP Gdynia

138

24.

Pałubicka Zuzanna

SP Pawłowo

138

25.

Suchecka Agata

II SSP STO Gdańsk

138

26.

Wilczyńska Iga

SP 48 Gdańsk

138

27.

Felska Marta

SP w Brzeźnie Szlacheckim

137

28.

Korczak Julia

II SSP STO Gdańsk

137

29.

Okrój Aleksandra

Katolickie SP Kartuzy

137

30.

Bisewski Bartosz

SP w Jastrzębskiej Górze

136

31.

Groenwald Matylda

SP Połczyno

136

32.

Joachimiak – Szpinda Tytus

SP Połczyno

136

33.

Krzyżagórski Aleksander

SP 19 Gdańsk

136

34.

Linder Wojciech

SP 1 Orzesze

136

35.

Natały  Maciej

SP Gowino

136

36.

Styś Wiktor

ZSP nr 2 Gdańsk

136

37.

Syjczak Miłosz

SP Gowino

136

38.

Boike Martna

SP 10 Rumia

135

39.

Formela Jędrzej

SP Gowino

135

40.

Grasza Grzegorz

SP Czeczewo

135

41.

Hinz Magdalena

SSP nr 1 Wejherowo

135

42.

Jabłonowski Konrad

SP 79 Gdańsk

135

43.

Karczmarczyk Miłosz

SP 1 Sztum

135

44.

Lubomska Zofia

SP 84 Gdańsk

135

45.

Łuszcz Martyna

SP 33 Łódź

135

46.

Mieszkowski Marcin

SP 88 Gdańsk

135

47.

Neubauer Igor

SP Połczyno

135

48.

Neubauer Maciej

SP Połczyno

135

49.

Adamska Antonina

Amerykańska SP w Gdyni

134

50.

Dzióbek Petra

SP w Wiślinie

134

51.

Pragacz Anna

SP w Rotmance

134

52.

Lisowska Katarzyna

SP 17 Gdańsk

134

53.

Rohraff Nikodem

SP Połczyno

134

54.

Smolarska Kalina

SP 46 Gdańsk

134

55.

Trybała Aleksandra

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia Gdańsk

134

56.

Zduńczuk Antonina

SP 77 Gdańsk

134

57.

Błaż Jagna

SP 34 Gdynia

133

58.

Depka Prądzińska Julia

SP w Brzeźnie Szlacheckim

133

59.

Fiuk Andrzej

SSP nr 1 Wejherowo

133

60.

Jarosz Barbara

SP 3 Gdańsk

133

61.

Jędrusik Tymoteusz

SP 28 Gdynia

133

62.

Maszota Natalia

SP Gowino

133

63.

Zbrzeźna Anastazja

SP 85 Gdynia

133

64.

Bąk Jan

SP 79 Gdańsk

132

65.

Ciesielski Aleksander

ZSO nr 8 Gdynia

132

66.

Dejk Nina

SP Zgrom. Sióstr Zmartwychwstawania Pańskiego Wejherowo

132

67.

Kamać Grzegorz

ZSP nr 4 Gdańsk

132

68.

Tyborski Tymoteusz

SP nr 5 Chojnice

132

69.

Wasilewska Antonina

SP Pręgowo

132

70.

Wojciechowska Emilia

SP nr 3 Gdańsk

132

71.

Borggreve Marcel

SP Pręgowo

131

72.

Ciapa Lena

SP 8 Wejherowo

131

73.

Dryga Platon

SP 79 Gdańsk

131

74.

Dzióbek Patryk

SP w Wiślinie

131

75.

Grzybowska Monika

SP 17 Gdańsk

131

76.

Huszcza Hanna

SP 24 Gdańsk

131

77.

Ostrowska Marcelina

SP 79 Gdańsk

131

78.

Wieczorkowski Witold

ZSP nr 1 Gdańsk

131

79.

Zielińska Zuzanna

II SSP STO Gdańsk

131

80.

Ossowski Antoni

NSP Nowy Świat w Gdańsku

130

81.

Kozłowska Zofia

II SSP STO Gdańsk

130

82.

Kłosowska Milena

SP 9 Wejherowo

130

83.

Piątek Maria

Zespół Szkół Katolickich – Malbork

130

84.

Romutewicz Lena

Sopocka Autonomiczna SP

130

85.

Szymański Franciszek

SSP nr 1 Wejherowo

130

86.

Waldowska Lena

SP w Łebnie

130

87.

Zatwarnicka Antonia

SP Orle

130

88.

Błoszko Maria

II SSP STO Gdańsk

129

89.

Dobrowodzka Tola

Sopocka Autonomiczna SP

129

90.

Kamiński Iwo

ZSP w Siemianicach

129

91.

Kwaśnik Antonina

SP 59 Gdańsk

129

92.

Liszewska Anna

Salezjańska SP Rumia

129

93.

Łaźniak Natan

SP Gowino

129

94.

Łopuchin Maria

ZSP nr 2 Gdańsk

129

95.

Mitrosz Blanka

SP 89 Gdańsk

129

96.

Roguszka Maja

SP 3 Kętrzyn

129

97.

Rostkowska Kinga

SSP nr 1 Wejherowo

129

98.

Sawicki Zdzisław

SP 7 Sopot SP z Oddziałami Sportowymi

129

99.

Sokołowska – Bolt Karolina

ZSP z Gdańska

129

100.

Sowińska Małgorzata

SP 28 Gdynia

129

101.

Wysoczan Gabriela

SP 79 Gdańsk

129

102.

Bobrowska Gabriela

SP 33 Gdańsk

128

103.

Bugajew Aniela

ZSP nr 2 Gdańsk

128

104.

Kozieł Jakub

SP 31 Gdynia

128

105.

Kreft Bianka

SP Czeczewo

128

106.

Pietruszka Stanisław

SP 8 Wejherowo

128

107.

Skierka Tymon

SP 20 Gdańsk

128

108.

Zacharska Marcelina

SP 1 Sztum

128

FINALIŚCI (127-118 punktów)

1.

Bernacka – Mielewczyk Karolina

Amerykańska SP Gdynia

127

2.

Denert Olga

NSP Nowy Świat Gdańsk

127

3.

Kostrzewska Antonina

Pozytywna SP

127

4.

Sierpińska Natasza

SP 4 Piła

127

5.

Szczepaniak Anna

SP 33 Gdańsk

127

6.

Szczepańska Bianka

SP nr 5 Chojnice

127

7.

Sztorc Karolina

SP 113 Kraków

127

8.

Szyłejko Anna

SP w Czeczewie

127

9.

Woźniak Jaśmina

SP Pogórze

127

10.

Auguściak Mikołaj

SP nr 4 Pruszcz Gdański

126

11.

Biedroń Iga

SP 34 Gdynia

126

12.

Chabros Natalia

ZSP Siemianice

126

13.

Deczkowski Łukasz

II SSP STO Gdańsk

126

14.

Dudek Cecylia

II SSP STO Gdańsk

126

15.

Kosanowska Małgorzata

SP 344 Warszawa

126

16.

Kostuch Marta

SP 2 Sierakowice

126

17.

Krause Jonasz

SP 18 Gdynia

126

18.

Lala Tymoteusz

Amerykańska SP w Gdyni

126

19.

Mucha Wojciech

SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim

126

20.

Czerwicka Marta

SP Gowino

125

21.

Gierszewski Jan

Katolicka SP Gdynia

125

22.

Gojka Jan

SP w Pucku

125

23.

Łopacińska Milena

SP 77 Gdańsk

125

24.

Marczyńska Zofia

SP Banino

125

25.

Starzyńska Lena

SP 33 Gdańsk

125

26.

Szymerkowska Aleksandra

SP Gowino

125

27.

Wąsowska – Goldberg Nina

SP 12 Gdańsk

125

28.

Wierciński Adam

SP 6 Wejherowo

125

29.

Wierzbicka Amelia

NSP dla Dziewcząt Fregata Gdańsk

125

30.

Wunsz Sebastian

SP Pępowo

125

31.

Apanowicz Judyta

II SSP STO

124

32.

Butowski Mateusz

SP 8 Wejherowo

124

33.

Drabek Kacper

ZSP nr 3 Gdynia

124

34.

Hilla Paulina

SP 28 Gdynia

124

35.

Kasprzycka Emilia

SP 86 Gdańsk

124

36.

Korda Kamila

SP 12 Gdynia

124

37.

Mantaj Emilia

SSP nr 1 Wejherowo

124

38.

Piotrowska Nicola

SP 33 Gdańsk

124

39.

Szczepaniak Katarzyna

SP 33 Gdańsk

124

40.

Trzcińska Olga

NSP nr 49 Warszawa

124

41.

Wenta Michał

SP 85 Gdańsk

124

42.

Frątczak Roksana

SP w Somoninie

123

43.

Kibort Celina

SP 2 Malbork

123

44.

Kowalski Adam

SP Sportowa Człuchów

123

45.

Kryspowicka Julia

SP 3 Gdańsk

123

46.

Leoszewski Tomasz

ZSP nr 2 Gdańsk

123

47.

Michalska Alicja

III SP STO Gdańsk

123

48.

Mikucka Eliza

SP Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego

w Wejherowie

123

49.

Narwojsz Franciszek

Katolickie Szkoły Niepubliczne

Pruszcz Gdański

123

50.

Narwojsz Helena

Katolickie Szkoły Niepubliczne

Pruszcz Gdański

123

51.

Pieczykolan Kacper

SSP nr 75 Gdańsk

123

52.

Radtke Przemysław

SP w Pucku

123

53.

Szrmach Wiktoria

II SSP STO

123

54.

Treder Małgorzata

SP Gowino

123

55.

Trybańska Klara

SP 1 Sztum

123

56.

Wcisłowska Milena

SP 48 Gdańsk

123

57.

Bączkowska Lena

PSP nr 1 Starogard Gdański

122

58.

Buńkowski Piotr

SP 3 Gdańsk

122

59.

Gierszewska Liliana

SP 5 Chojnice

122

60.

Gronowska Amelia

ZSP 6 Poznań

122

61.

Kasprowicz Wiktoria

SP Banino

122

62.

Kita Hubert

Zespół Szkół Katolickich Malbork

122

63.

Koziara Aleks

SP 84 Gdańsk

122

64.

Król Franciszek

SP 21 Gdańsk

122

65.

Piskorska Lidia

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Kazimierza w Gdańsku

122

66.

Szczygieł Tymoteusz

SSP Dobrzewino – Karczemki

122

67.

Czarnek Dominik

SP 85 Gdańsk

121

68.

Dębiński Dorian

SP Banino

121

69.

Dobrowolska Andżelika

ZSO nr 8 Gdynia

121

70.

Filipowicz Wiktoria

Katolicka SP Gdynia

121

71.

Jeżowska Karolina

ZSP nr 8 Gdańsk

121

72.

Juniewicz Anna

SP 21 Gdynia

121

73.

Kużel Natasza

SP 6 Wejherowo

121

74.

Szultka Natalia

SP 17 Gdańsk

121

75.

Tarasek Bartosz

SP w Starej Wsi (woj. małopolskie)

121

76.

Wojciechowski Mikołaj

SP 24 Gdańsk

121

77.

Wojterska Maja

SP 26 Gdynia

121

78.

Białobrzewska Hanna

NSP Sokrates Gdańsk

120

79.

Brzezicka Magdalena

SP 3 Ustka

120

80.

Halasz Aleksandra

SP 1 Żukowo

120

81.

Jaskulska Dominika

SP 1 Sztum

120

82.

Krajewski Mikołaj

ZSP Siemianice

120

83.

Stankiewicz Emilia

SP 20 Gdańsk

120

84.

Tartas Hanna

SP 20 Gdynia

120

85.

Baranowska Aneta

SP Gowino

119

86.

Brzuchalska Paulina

SP 3 Reda

119

87.

Czarnecka Emilia

SP 58 Gdańsk

119

88.

Lizahub Anastazja

SP w Straszynie

119

89.

Łangowski Franciszek

Akademia Sukcesu Czersk

119

90.

Makowska Antonina

SP 81 Gdańsk

119

91.

Maszka Lena

SP 6 Kościerzyna

119

92.

Przetacznik Amelia

SP w Starej Wsi (woj. małopolskie)

119

93.

Solecka Honorata

Parafialna SP w Żukowie

119

94.

Stępińska Klara

Fregata NSP dla Dziewcząt

119

95.

Wrycz – Rekowska Kornelia

SP w Rotmance

119

96.

Dłużewski Igor

SP 48 Gdańsk

118

97.

Dybowska Agnieszka

SP 33 Gdańsk

118

98.

Jóźwiak Izabela

SP Komorowo

118

99.

Khali Adrian

SP 33 Łódź

118

100.

Kimel Zofia

SP 1 Chojnice

118

101.

Kowalewska Łucja

SP w Łebnie

118

102.

Kłudkowski Franciszek

SP 23 Gdańsk

118

103.

Kutniewska Natalia

SSP z Przedszkolem

Dobrzewino – Karczemki

118

104.

Lewandowski Piotr

I SSP STO Gdańsk

118

105.

Madany Agata

SP 81 Gdańsk

118

106.

Puzdrowska Blanka

II SSP STO

118

107.

Radtke Aleksandra

SP Orle

118

108.

Rutkiewicz Aleksandra

SP Chwaszczyno

118

109.

Sikorski Tymon

SSP nr 1 Wejherowo

118

110.

Starzec Mikołaj

SP w Starej Wsi (woj. małopolskie)

118

111.

Walenkiewicz Nina

SP 48 Gdańsk

118

112.

Wenta Aniela

SP Potęgowo

118

WYRÓŻNIENI

1.

Bach Filip

SP 4 Rumia

2.

Banel Wojciech

Gdańska Autonomiczna Szkoła Podst.

3.

Bańko Zofia

SP 1 Luzino

4.

Beiger Bartłomiej

ZKiW w Bielkówku

5.

Borzyszkowski Tobiasz

ZKiW w Dziemianach

6.

Boszke Agata

SP Swarzewo

7.

Bugajew Michał

SMS Gedania 1922 Gdańsk

8.

Ceynowa Julia

SP 2 Władysławowo

9.

Ciecholewski Wojciech

Zespół Szkół Katolickich Gdynia

10.

Czechowska Iga

Akademia Dobrej Edukacji Gdańsk

11.

Czerliński Karol

SP 1 Kętrzyn

12.

Daniłowska Aleksandra

SP 7 Jaworzno

13.

Dawidowski Szymon

SP Kosakowo

14.

Dorosz Bernard

SP 18 Olsztyn

15.

Drozdowicz Zofia

SP 6 Rumia

16.

Dróżdż Alan

SP w Nieradzie

17.

Engelbrecht Magda

SP w Nowym Dworze Wejherowskim

18.

Faleńczyk Bogna

SP 8 Sopot

19.

Falkowski Karol

SP 39 Gdynia

20.

Fałtynowicz Olga

SP 27 Gdańsk

21.

Flis Alan

SP Cet w Kowalach

22.

Gatz Alicja

SP w Leźnie

23.

Gawdzik Mateusz

SP 7 Gdańsk

24.

Giers Anna

SP 4 Gdańsk

25.

Gliszczyńska Amelia

SP Przodkowo

26.

Głatki Kacper

SP 23 Gdynia

27.

Gocłowski Karol

ZSO 10 Gdańsk

28.

Grzegórska Oliwia

SP 8 Chojnice

29.

Grzywacz Aleksandra

SP im. św. Jana de La Salle Gdańsk

30.

Guzmann Alicja

SP 82 Gdańsk

31.

Hetnerowska Marta

SP 2 Pruszcz Gdański

32.

Hinc Małgorzata

SP 56 Gdańsk

33.

Hinz Dominik

SP 1 Pruszcz Gdański

34.

Hordyj Lena

SP 51 Gdynia

35.

Iwaniuk Nadia

Gdyńska Szkoła Społeczna

36.

Jałowski Jakub

Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna Rumia

37.

Jankowska Julia

SP 44 Gdynia

38.

Janta Łucja

SP w Przyjaźni

39.

Kaczkowska Marta

SP VIZJA w Gdańsku

40.

Kaczor Przemysław

SP 5 Kartuzy

41.

Kaczorek Błażej

SP 16 Elbląg

42.

Kamińska Karolina

SP 11 Wejherowo

43.

Karczewska Ilona

SP 2 Gdańsk

44.

Kerczuk Mateusz

SP 1 Gdańsk

45.

Kirol Julia

SP 16 Gdańsk

46

Konkol Marta

SP 2 Żukowo

47.

Kowalewska Klara

ZSP Strzebielino Osiedle

48.

Lach Mateusz

NSP Nasza Szkoła w Gdańsku

49.

Lewandowska Lena

SP 44 Gdańsk

50.

Lijewski Mikołaj

Fregata SP dla Chłopców Gdańsk

51.

Łątka Michał

SP 94 Gdańsk

52.

Maciejczak Bartosz

ZS w Damnicy

53.

Majewska Zuzanna

SP w Łupawie

54.

Makowska Martyna

I SST STO Słupsk

55.

Malec Nel

SP 13 Gdynia

56.

Malesa Zuzanna

SP 39 Gdańsk

57.

Mateuszuk Zuzanna

SP Stegna

58.

Matuszak Maja

SP 2  Czersk

59.

Michalska Łucja

SP 45 Gdańsk

60.

Miechówka Magdalena

ZSO nr 8 Gdańsk

61.

Milik Karolina

SP 80 Gdańsk

62.

Minuth Aleksander

SSP „Niedźwiednik”

63.

Moczadło Blanka

SP 8 Chojnice

64.

Modzelewska Milena

SP w Kielnie

65.

Molendowska Michalina

SP 16 Gdynia

66.

Nowak Krzysztof

SP Lingwista Gdańsk

67.

Obrzud Hanna

SP w Bożympolu Wielkim

68.

Ortmann Tomasz

SP 1 Sierakowice

69.

Orzechowski Wojciech

Chrześcijańska Szkoła Montessori Gdańsk

70.

Ostrowski Mateusz

SP w Leśnie

71.

Pabich Maja

SP 15 Gdańsk

72.

Paklepa Emilia

SP nr 2 w Sztumie

73.

Pałkowska Zuzanna

ZSP nr 6 Gdańsk

74.

Pasierb Adam

SP „Rajska Szkoła” Kraków

75.

Piechocińska Julia

ZSP nr 1 Reda

76.

Piernicki Robert

SP w Czerniewie

77.

Piotrowska Zuzanna

SP 45 Gdańsk

78.

Piotrowski Konstanty

SP 3 Lębork

79.

Piórek Karol

SP Trąbki Wielkie

80.

Polek Tymoteusz

ZSP nr 2 Gdynia

81.

Ramczyk Paweł

SJSP LTO Lębork

82.

Reszkiewicz Łukasz

Morska SP w Gdańsku

83.

Rosiek Michał

Gdańska Szkoła Podstawowa                             „ Lingwista”

84.

Ruchniewica Martyna

ZSP w Główczycach

85.

Rutkowski Tadeusz

SP Pszczółki

86.

Sakwiński Tymon

ZSP nr 1 Reda

87.

Sas Damian

SP 60 Gdańsk

88.

Siadkowska Faustyna

SP 8 Starogard  Gdański

89.

Skwiercz Paweł

ZSP w Połchowie

90.

Smyrak Cezary

SP w Gościcinie

91.

Sokołowska Marta

SP 48 Gdynia

92.

Spichalska Kornelia

SP 13 Gdynia

93.

Stąporek Gwido

Niepubliczna Polsko – Brytyjska SP Gdańsk

94.

Sulkowski Hieronim

SP 57 Gdańsk

95.

Szafoni Wiktoria

SP w Łebieniu

96.

Szalla Paweł

SP nr 1 Sopot

97.

Szczepanowski Filip

SP 67 Gdańsk

98.

Szczygielski Piotr

NSP w Kowalach

99.

Szkadun Martyna

SP 40 Gdańsk

100.

Szmytkiewicz Maria

SP 7 Rumia

101.

Szopa Dominik

SP 3 Władysławowo

102.

Szultka Alicja

Gdańska Szkoła Szermierki

103.

Szwałek Michalina

SP 5 Wejherowo

104.

Szyc Michał

SP 50 Gdańsk

105.

Szymański Łukasz

SP 3 Pruszcz Gdański

106.

Świderska Róża

Publiczna Katolicka SP Szczecin

107.

Tarasek Amelia

ZSP w Krużlowej Wyżnej

108.

Tomczyk Anna

SP 2 Biskupiec

109.

Werbowy Wiktor

SP 47 Gdańsk

110.

Wilczyńska Iga

SP 48 Gdańsk

112.

Willich Amelia

SP w Skrzeszewie

113.

Włodarczyk Michał

SP w Kowalach

114.

Wysmyk Marta

SP w Przywidzu

115.

Załuska Alicja

SP 8 Gdynia

116.

Zawada Aleksandra

PSP w Przedborzu

117.

Zieliński Damian

SP 92 Gdańsk

118.

Bartodziejska Sława

SP w Żarnowcu

119.

Grabowski Dominik

SP w Niestępowie

120.

Grosman Maja

Szkoła Twórczej Edukacji w Gdyni

121.

Krawczyk Honorata

SP Rekowo Górne

122.

Rot Alicja      

SP 52 Gdańsk

123.

Targańska Urszula

British International School Gdańsk

124.

Wicki Hubert

SP 6 Reda

125.

Wolf Bruno  

SP 35 Gdańsk

126.

Zaborowska Agata 

SP Częstkowo

127.

Żelazińska Helena

SP w Sztutowie

 

 

 

128.

Dobies Helena

SP 43 Gdańsk

129.

Kozłowska Aniela

SP Czernikowo

130.

Gibas Dominika

ZSP nr 5 Gdynia

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom !

 

Decyzja komisji jest ostateczna. Zmiany na liście nagrodzonych mogą dotyczyć tylko pisowni nazwisk i imion uczestników.

Wszystkich nagrodzonych* serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie XIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, które odbędzie się

14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, plac Solidarności 1.

 

Bardzo prosimy, aby Laureaci, Finaliści i Wyróżnieni z jednej szkoły przybyli w grupach pod opieką jednego nauczyciela, a Wyróżnieni indywidualnie z jednym opiekunem.                    

 

Wszystkiego dobrego!

M. Niechwiedowicz, A. Markiewicz-Babło, E. Niechwiedowicz, Z. Walczak

................................................................................................................................................................................................

Szanowni Szkolni Koordynatorzy WMC,

7 maja zostały do Państwa przesłane wstępne wyniki WMC.
W związku z opóźnieniami wynikającymi z konieczności weryfikacji arkuszy testowych, brakiem poprawnych protokołów, zmianą koordynatorów -wyniki opublikujemy 16 maja.
Dziękujemy za cierpliwość.

.....................................................................................................................................................................

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Bibliotekarze,

zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego - ogólnopolskiego konkursu pod Honorowymi Patronatami Prezydent Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią regulaminu i przesyłanie zgłoszeń na formularzu pod właściwy adres mailowy. 

Nasza szkoła koordynuje Maraton " Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" adresowany do uczniów klas IV-VI.

Zapraszamy!

........................................................................................................................................................................................................

Ogólnopolscy Koordynatorzy WMC dla poszczególnych grup wiekowych: 

1. Klasy 2-3 SP, „Spotkacie nowych przyjaciół"– Małgorzata Niechwiedowicz

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku,

ul. Srebrniki 10, 80-282 Gdańsk, tel. 503 727 597;

e-mail: spotkacienowychprzyjaciol@wbpg.org.pl 

2. Klasy 4-6 SP „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"  Agata Markiewicz-Babło

Szkoła Podstawowa nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku,

ul. Radarowa 26, 80-298 Gdańsk, tel. 58 349 56 69;

e-mail: maratonczytelniczy4-6@sp82.edu.gdansk.pl  

3. Klasy 7-8 SP „W lustrze książki" – Ewa Niechwiedowicz, 

I Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku,

ul. Polanki 11, 80-308 Gdańsk; tel. 58 552 43 61;

e-mail: WMCwlustrzeksiazki@polanki11.edu.pl 

4. Szkoły ponadpodstawowe „Na literackim szlaku"  Zbigniew Walczak, 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Filia Gdańska,

ul. Mariacka 42, 80-833 Gdańsk tel. 58 301 03 62;

e-mail: naliterackimszlaku@wbpg.org.pl 

 

Wymienione wyżej adresy mailowe i telefony są zastrzeżone dla Opiekunów Szkolnych WMC.