Zapraszamy 

13 grudnia o 17.00 w Bibliotece Manhattan odbędzie się wyjątkowe spotkanie Kreatywnego Klubu Książki.   

Punktem wyjścia będzie książka Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej „Wychowanie przez czytanie”. W programie panel ze znawczyniami tematu, rozmowa z publicznością i sprawdzone sposoby na to, by nieczytaczy zmienić w książkolubów. Jeśli chcecie oczarować dzieciaki magią książek, nie może Was zabraknąć! 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/126123281615417/ 

W panelu udział wezmą: 

Małgorzata Cackowska, pedagożka z tytułem doktora nauk humanistycznych, pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych. Interesuje się i prowadzi badania nad społecznymi i kulturowymi kontekstami edukacji. Znawczyni i badaczka potencjału edukacyjnego i rozwojowego książki obrazkowej, edukacji mobilnej oraz społecznego użytkowania technologii w edukacji. Współpracuje z wydawnictwami, instytucjami, stowarzyszeniami i fundacjami jako ekspert edukacyjny w dziedzinie alfabetyzacji wizualnej i medialnej. Na uniwersytecie wykłada wiedzę o książce dla dzieci, metodologię badań społecznych oraz edukację mobilną w kulturze cyfrowej. Inicjatorka projektu i współautorka monografii Look! Polish Picturebook!, współautorka monografii Smartfon i tablet w dziecięcych rękach. Być dzieckiem, nastolatkiem i rodzicem w kulturze mobilnej. Jest redaktor naczelną czasopisma naukowego Ars Educandi, szefową Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Prezeska Fundacji Bałtyckie Syreny. 

Monika Wierzcholska-Szymkowiak, ukończyła studia na Wydziale Zarządzania z Analizy Finansowej na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie podjęła studia doktoranckie z Literaturoznawstwa. Przedsiębiorca, wydawca prowadzi wraz z mężem od 9 lat księgarnię Ambelucja w Sopocie, promuje czytelnictwo poprzez uczestnictwo w organizacji warsztatów i aktywności dla rodzin podczas Festiwalu Literacki Sopot, współpracuje z Muzeum Sopotu organizując zajęcia nawiązujące do literatury. Jest współorganizatorem wielu premier książek. Silnie zaangażowana w oddolny ruch promujący alternatywne metody nauczania oraz edukację w zakresie promowania czytelnictwa w nierozerwalnym związku z kulturą i sztuką. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzina Kultura Sport w Gdyni. Redaktor w Wydawnictwie Łajka. Mieszka w Gdyni wraz z mężem, trójką dzieci, kotem i psem. 

Ewa Soboń, nauczycielka z długoletnim stażem, polonistka pracująca w szkolnej bibliotece, od pięciu lat liderka projektu doskonalenia gdańskich nauczycieli Kreatywna Pedagogika - prowadząca grupę Kreatywna Biblioteka. Od lat angażuje się w projekty promujące czytelnictwo wśród uczniów, udowadniając, że chcieć to móc. Uważa, że biblioteka to serce każdej szkoły, miejsce aktywnych działań, wyjątkowa przestrzeń, którą warto wykorzystywać: mądrze, twórczo, inaczej!