W dniu 10 października 2022 r. pomiędzy Gminą Miasta Gdańska a Ministerstwem Edukacji i Nauki zostało podpisane porozumienie nr PP MEiN/2022/DPI/1831 o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Cieszymy się bardzo, że w roku szkolnym 2022/2023 uczniowie i nauczyciele będą mogli wyjechać na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”