Budżet Obywatelski 2020 - tak wiele może się zmienić! Zapraszamy do lektury listu:

„Zwracamy się z prośbą o wsparcie działań związanych z kontynuacją starań o budowę chodników w Klukowie przy głównych ulicach będących codzienną drogą naszych dzieci do szkoły i na przystanki.

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego udało się  stworzyć wspólny projekt dzielnicowy nr 2 o nazwie AKTYWNA MATARNIA, którego częścią będzie m.in.:
- kontynuacja budowy chodników w Klukowie na drodze dzieci do szkoły podstawowej i przystanków (2 etap),

- doposażenie istniejącego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 82 w Gdańsku  z uwzględnieniem potrzeb dzieci najmłodszych (tzw. "ogród sensoryczny").

Oprócz tego tegoroczny projekt dzielnicowy AKTYWNA MATARNIA zakłada:

- budowę pierwszej części parków sąsiedzkich na osiedlu w Złotej Karczmie oraz na osiedlu w Matarni,

- rozbudowę już powstającego parku sąsiedzkiego na Osiedlu Muzycznym w Złotej Karczmie.

Dodatkowo zachęcamy do głosowania na projekt ogólnomiejski nr 14 - budowa chodnika w Klukowie wzdłuż ul. Radarowej przy Obwodnicy,

Głosowanie trwa od 9 do 23 września. Od tego roku głosować może każdy mieszkaniec Gdańska - w tym dzieci. Można oddać 5 głosów na różne projekty lub wszystkie 5 głosów na jeden projekt.
Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę www.gdansk.pl. Z myślą o osobach nieposiadających internetu, zostaną przygotowane dodatkowe punkty do głosowania w różnych miejscach dzielnicy.

Andrzej Zacharski”