Do VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego " Pomorskie- fajna przygoda" zgłoszono 58 fotografii przedstawiających krajobrazy i zabytki naszego pięknego województwa.

Prace nadesłali uczniowie szkół z Gdańska: SP 1, SP 17, SP 82, Pozytywna Szkoła Podstawowa oraz Borkowa (ZSP), Gdyni (SP31, SP 39), Czerska (SP1) Chłapowa (SP1), Kartuz (SP5).

20 maja 2022 odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród (plecaki, książki, bidony, kubki) ufundowanych przez Organizatorów.

Gościem Honorowym Gali był Pan Aleksander Jankowski, II Wicewojewoda Pomorski, który przekazał zgromadzonym piękne słowa skierowane do uczestników konkursu przez Honorowego Patrona- Pana Wojewodę Dariusza Drelicha.

Galę uświetniła wystawa pokonkursowa oraz występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy 1b.