Link do strony:

Bardzo dziękujemy za dobre słowa:

"2 września 2015 roku wraz z Burmistrzem Kcyni p. Markiem Szarugą, z p. Hanną Zielińską – wnuczką prof. Czochralskiego i p. Janem Kurantem miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystości nadania szkole nr 82 w Gdańsku imienia prof. Jana Czochralskiego.

Uroczystość odbywała się w Sali Ratusza Gdańskiego i tam właśnie spotkaliśmy Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Mimo, że spotkanie z Panem Prezydentem nie trwało zbyt długo odniosłem wrażenie, że spotkałem na drodze swojej niezwykłego człowieka. Już po pierwszych słowach padły wszelkie obawy i niepokoje, „zero stresu”. Prezydent rozmawiał z nami bardzo bezpośrednio, pytał o Kcynię, o szkołę. Cieszył się wyraźnie, że na mapie Polski będą już dwie placówki noszące imię wybitnego naukowca z Pałuk!!!! Tak właśnie powiedział – „z Pałuk” -  i było jasne, że do tej uroczystości się przygotował.

W rozmowie z Burmistrzem Szarugą gratulował mieszkańcom Kcyni skuteczności w przywracaniu dobrego imienia Profesorowi Czochralskiemu i wspominał o działaniach gdańskich na rzecz promocji wybitnych Gdańszczan, którzy na skutek różnych historycznych zawirowań zostali zapomniani lub na to zapomnienie zostali skazani, a dziś Gdańsk chce im należne miejsce przywrócić. .."

"Po tym bardzo sympatycznym i bezpośrednim spotkaniu wiem, że spotkałem w swoim życiu niezwykłego człowieka i choć to spotkanie trwało zaledwie kilkanaście minut, czułem, że mam do czynienia z bardzo dobrym człowiekiem. I jeszcze jedno. Gdy wjeżdża się do Gdańska trafia się na wielkie napisy „Gdańsk – miasto wolności i solidarności”. I właśnie tę wolność i ludzką solidarność widać było w postawie, zachowaniu i słowach Pana Prezydenta. Gdy zapytałem Panią Dyrektor szkoły,  która właśnie otrzymała imię Czochralskiego, czy czują się szczególnie uhonorowani obecnością Prezydenta na tej uroczystości odpowiedziała, jakby miało to być zupełnie oczywiste, że Prezydent zawsze jest z gdańszczanami w tak ważnych dla nich wydarzeniach.

Wiem, że Gdańsk stracił wybitnego przywódcę, ale przede wszystkim dobrego człowieka WOLNOŚCI."

Michał Poczobutt