28 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze znaną pisarką książek dla dzieci, panią Anną Czerwińską-Rydel. Młodzi czytelnicy, którzy jak do tej pory, osiągnęli najlepsze wyniki z testów Wielkiego Maratonu Czytelniczego, mieli okazję porozmawiać z autorką powieści, pt. „Zdobyć koronę”. Mistrzyni pióra okazała się osobą niezwykle ciepłą, pełną humoru i bardzo cierpliwą. Odpowiedziała na wszystkie pytania (a było ich niemało;) dotyczące pochodzenia pomysłów na książkę, procesu jej pisania oraz zabiegów, którym tekst poddawany jest w wydawnictwie. Zgromadzeni z zachwytem i uśmiechem na twarzy wysłuchali zabawnych anegdot z życia pisarki, a także otrzymali bezcenne autografy.