Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
uczniowie otrzymali już komplety podręczników i ćwiczeń.
Proszę o sprawdzenie, czy są podpisane i obłożone.
W tym roku szkolnym przepisy sanitarne umożliwiają dostęp do biblioteki, ale w pomieszczeniu nie może przebywać więcej niż 5 osób.
Książki z półek podaje bibliotekarz.
Książki po oddaniu są odkładane na dwudniową kwarantannę.
Biblioteka zaprasza czytelników.
pon. 9.00-11.30, wt. 13.00-14.30, śr. 8.00-13.30, czw. 10.00- 13.00, pi. 10.30-13.00
Iwona Szajrych

Żródło: Biblioteka w szkole
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do zabawy edukacyjnej. Można samemu wybrać sposób poszukiwania odpowiedzi. Z prawej strony witryny  wybieramy szablon. Jesli nie pasuje nam tradycyjny model obrazkowy pobawmy się w labirynt.
Poniżej każdego testu, u dołu witryny znajdują się inne propozycje. Zachęcam do spróbowania. Powodzenia!
Dla klas 7 i 8
Dla klas 5-6
Dla klas 4
Dla klas 1-3

Audiobooki, inaczej książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają zapis publikacji czytanych przez lektora. Bardzo zachęcam do tego popularnego sposobu kontaktu z tekstem. Sprawdza sie podczas podróży, choroby i kwarantany. Możemy słuchać wspólnie lub odłaczyć się za pomoca słuchawek. Dzisiaj naszym dzieciom starszym i młodszym, gdy staramy się urozmaicić czas, zaproponujmy audioobooka.

Audiobooki, które dostępne są na polskim rynku, wyróżnia bardzo wysoka jakość. Lektorami są najlepsi aktorzy, którzy dzięki swojemu kunsztowi operowania głosem przenoszą nas w świat bohaterów. Bardzo gorąco polecam aodiobooki dla dzieci. Wybór jest ogromny.

W zasobach Miejskich Bibliotek Publicznych w Gdańsku jest duży zbiór tytułów. Zachęcam do odwiedzin, kiedy będą już otwarte. Obecnie możliwe jest korzystanie z zasobów polecanych przez Inetnetową Bibliotekę Wolne lektury. W katalogu znajdują się również teksty lektur oraz powięści klasycznych dla młodzieży i dzieci starszych. np. "Wyspa skarbów" R.L. Stevensona, "Księga dżungli"  R.Kiplinga, "Przygody Tomka Sawyera" M.Twaina, "Robinsone Crusoe" D.Dafoe, "Pierścień i Róża" W.Thackeray.

Dla młodszych dzieci polecam "Baśnie" H.Ch. Andersena oraz braci Grimm. Aktorska intepretacja wzbogaci przekaz.

Celowo wymieniam tutaj klasykę literacką. Samodzielne czytanie tych tekstów bywa trudne dla współczesnego czytelnika.                  Interpretacja aktora daje  szansę na  ich poznanie.
Ciekawą fomę audiobooka uzupełnionego obrazem, można znaleźć na stronie bajkowisko. Zachęcam także do sprawdzenia oferty księgarni internetowych oraz stron oferujących audiobooki w formatach mp3.

Ostatnio pojawiła sie informacja o bezpłatnym dostepie na stronach empik.