Dynia jak z bajki

konkurs plastyczny z okazji szkolnego Dnia Dyni

Z tej okazji nasza świetlica zamieni się w dyniową krainę, w której królował będzie kolor żółty i pomarańczowy.  „Dzień Dyni” pozwoli dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogaci wiedzę na ich temat.

1. Temat Konkursu

Uczestnicy mają za zadanie stworzyć wyjątkowe dzieło wykorzystujące prawdziwą dynię w różnych rolach i sceneriach — jako bohaterkę bajki, magiczny element z wyobraźni lub część ciekawej przygody.

1. Cel Konkursu

Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności uczniów, zachęcanie do artystycznego wyrażania siebie oraz pobudzanie wyobraźni poprzez przedstawienie dyni w fantastyczny sposób.

III. Uczestnicy

Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych:

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I
  • Dzieci z klas II-III

1. Wymogi dotyczące prac
  • Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę
  • Prace muszą być w pełni wykorzystującą prawdziwą dynię, która powinna być w dobrym stanie, bez widocznych uszkodzeń czy pleśni.
  • Prace powinny być wykonane indywidualnie i samodzielnie przez dzieci przy użyciu dowolnych technik dekoracyjnych (farby, wycinanki, materiały, konstrukcje)
  • Uczestnicy są zobowiązani do załączenia tytułu swojego dzieła, wskazującego na inspirację

1. Termin dostarczenia prac:
  • Prace należy składać u organizatora (świetlica szkolna) do dnia 21 października 2024 roku.
  • W każdej grupie wiekowej zostanie przyznane I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Prace oceniać będzie komisja powołana przez organizatorów.
  • Przy ocenie prac najwyżej punktowana będzie: samodzielność wykonania, pomysłowość, stopień trudności technik i staranność wykonania.

VI Nagrody:

W każdej grupie wiekowej przyznawane będą nagrody i dyplomy za zdobycie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia.